Махуренко Сергей Владимирович – оправдан!

Главная »  Политзаключенные »  Махуренко Сергей Владимирович – оправдан!

МАХУРЕНКО СЕРГЕЙ ВЛАДИМИРОВИЧ %d0%bc%d0%b0%d1%85%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be

1959 г.р.

Украина, Луганская обл.

Генеральный директор ОКП “Компания “Лугансквода” (областное коммунальное предприятие)

Задержан за то, что руководил ОКП “Компания “Лугансквода” и обеспечивал водоснабжение населенных пунктов Луганской области. Содержится с 20.08.2015 в Старобельском СИЗО (г.Старобельск Луганской области)

Официальное обвинение: Задержан СБУ 16 августа 2015 года по  подозрению согласно статьи 258 часть 3 КК Украины (пособничество терроризму)

ЛИЧНАЯ ИНФОРМАЦИЯ И ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ 

Сергей Махуренко родился 12 сентября 1959 года в городе Верхнедвинск Витебской области Беларуси. Окончил Донецкое высшее военно-политическое училище инженерных войск и войск связи. До 2000-го года служил в вооружённых силах. С ноября 2007-го по июль 2011-го года работал сначала заместителем, а затем и начальником отдела реформирования и развития управления экономики и ЖКХ, первым заместителем начальника Главного управления и начальником Главного управления ЖКХ Луганской облгосадминистрации. С июля 2011г. – генеральный директор ООО “Лугансквода”. Женат, имеет двоих дочерей.
Информация взята с сайта

В марте 2016 года Махуренко был уволен москалем якобы за “сотрудничество с боевиками

публикации

Семь смертных грехов Махуренко: ответ Москалю от компании «Лугансквода»

8 ноября 2016 Махуренко был оправдан и освобожден из под стражи!

УХВАЛА

08 листопада 2016 року ,                                     м.Сватове

Колегія суддів Сватівського районного суду Луганської області у складі:

головуючого судді Реки А.С., суддів Юрченка С.О., Половинки В.О., при секретарі Гапич К.В.,

за участю прокурора Забари М.А.,

обвинуваченого ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Сватове матеріали кримінального провадження за обвинуваченням:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Білорусь, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не засудженого,-

                                                          за ч. 1 ст. 258-3 КК України,-

Встановила:

В провадженні Сватівського районного суду Луганської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 258-3 КК України.

ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що в період часу з травня 2014 року по 16 серпня 2015 року ОСОБА_3, який на той час обіймав посаду генерального директора ОКП «Компанія «Луганськвода», знаходячись в м. Луганську, здійснював діяльність, спрямовану на сприяння терористичній організації «ЛНР», а саме зареєстрував ОКП «Луганськвода» в так званій податковій «ЛНР», узгодив діяльність компанії на непідконтрольній українській владі території із так званим «Міністерством юстиції «ЛНР» та відкрив рахунок у так званому «Державному банку «ЛНР». 06 березня 2015 року розпорядженням голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації ОСОБА_1 звільнено із займаної посади. Однак до 16 серпня 2015 року ОСОБА_1 продовжував надавати вказівки щодо діяльності підприємства «Луганськвода» від імені генерального директора ОКП «Компанія «Луганськвода», а також брав участь у засіданнях уряду самопроголошеної «ЛНР» у якості директора ОКП «Луганськвода». Крім того, з метою координації вказаної діяльності, ОСОБА_1, перебуваючи на території м. Луганська, встановив та підтримував контакти, у тому числі в телефонному режимі, із представниками незаконно створених органів влади «ЛНР», а саме із ОСОБА_4 т.з. міністром будівництва, архітектури та ЖКГ «Ради міністрів ЛНР», ОСОБА_5 т.з. керівником центру управління відновлення «Ради міністрів ЛНР», ОСОБА_6 т.з. депутатом «Народної ради «ЛНР», а також із іншими посадовими особами незаконно створених органів самопроголошеної «ЛНР».

Таким чином, дії ОСОБА_1 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1ст.258-3 КК України як сприяння діяльності терористичної організації.

Під час судового розгляду захисник обвинуваченого заявила клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 258-3 КК України, на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України. В обґрунтування клопотання зазначила, що ОСОБА_1 з початку слідства та під час судового розгляду надавав пояснення, повідомив про всі випадки своєї участі у нарадах терористичної організації «ЛНР», сприяв розкриттю діяльності вказаної організації шляхом надання органам слідства інформації, яка використовується для подальшого документування протиправної діяльності цієї терористичної організації. Окрім того, фактів вчинення ОСОБА_1 інших злочинів досудовим розслідуванням не встановлено, також ОСОБА_7 не є організатором або керівником терористичної організації «ЛНР».

Обвинувачений ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав клопотання, заявлене захисником, пояснив, що він дійсно працював на посаді генерального директора ОКП «Компанія «Луганськвода» та знаходячись у м. Луганську забезпечував умови для належного водопостачання та водовідведення під час проведення активної фази АТО у 2014 р. до середини 2015 р. Він узгодив діяльність компанії із так званим «Міністерством юстиції «ЛНР» та відкрив рахунок у так званому «Державному банку «ЛНР». Грошові кошти, які населення сплачувало за водопостачання та водовідведення, використовувалися для закупки реагентів для очистки води, виплати заробітної плати співробітникам ОКП, тобто забезпечило безперебійну подачу води населенню. Також, він дійсно брав участь у нарадах та спілкувався із представниками незаконно створених органів терористичної організації «ЛНР» з метою створення належних умов для забезпечення водопостачання та задля запобігання екологічній катастрофі. Вказав, що він добровільно звернувся до правоохоронних органів і повідомив про свою діяльність по забезпеченню водопостачання на території, тимчасово непідконтрольній українській владі, сприяв розкриттю діяльності терористичної організації «ЛНР», не є організатором або керівником вищевказаної терористичної організації, інших злочинів не вчиняв.Просить звільнити його від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 258-3 КК України, на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України, підстава звільнення від кримінальної відповідальності та право заперечувати проти закриття кримінального провадження за цією підставою йому роз’яснені та зрозумілі.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України та закриття кримінального провадження з цих же підстав. Вказав, що ОСОБА_1 добровільно звернувся до правоохоронних органів із заявою щодо діяльності терористичної організації «ЛНР», співпрацює із оперуповноваженими управління СБУ в Луганській області щодо викриття злочинів, які вчиненні у звязку із створенням та діяльністю зазначеної терористичної організації, не є організатором та керівником терористичної організації. Також, під час досудового розслідування та судового слідства було встановлено, що в діях ОСОБА_1 немає складу іншого злочину.

Колегія суддів, вислухавши клопотання захисника, думку обвинуваченого, прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження, прийшов до наступного.

Згідно ст.44 КК Україниособа, яка вчинила злочин звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

У відповідності до ч.1 ст. 285, ч.3 ст. 288 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно ч.2ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Як вбачається з п.12Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності»,суди повинні враховувати, що в ряді норм Особливої частиниККпередбачено спеціальні підстави звільнення від кримінальної відповідальності. У всіх зазначених випадках за наявності обставин, передбачених конкретною нормою закону, суд зобов’язаний звільнити відповідних осіб від кримінальної відповідальності.

Частиною 2ст. 258-3 КК Українипередбачено, що звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

Вчинення ОСОБА_1 діяння, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, повністю підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, а саме: факт того, що ОСОБА_1 протягом 2014 року та до середини 2015 року, перебуваючи у м. Луганську, виконував обовязки та продовжував надавати вказівки щодо діяльності підприємства «Луганськвода» від імені генерального директора ОКП «Компанія «Луганськвода» підтверджуються поясненнями свідків ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 Також, під час розгляду справи було оглянуто відеозаписи, які підтверджують факт участі ОСОБА_1 в нарадах, які проводилися під головуванням керівництва т.з. «ЛНР», де ОСОБА_1 доповідав ситуацію щодо водопостачання та водовідведення на території т.з.«ЛНР», проблемні питання щодо водопостачання з територій, підконтрольних українській владі, проблеми з фінансуванням підприємства та підтвердив факт того, що зареєстрував ОКП «Луганськвода» в т.з податковій «ЛНР», узгодив діяльність компанії на із т.з. «Міністерством юстиції «ЛНР» та відкрив рахунок у т.з. «Державному банку «ЛНР», що також підтвердив обвинувачений ОСОБА_1 під час судового слідства. Також з аудіозаписів, досліджених судом, встановлено, що ОСОБА_1 підтримував контакти, у тому числі в телефонному режимі, із представниками незаконно створених органів влади т.з.«ЛНР».

На підставі об’єктивно з’ясованих обставин, підтверджених доказами та оцінених судом відповідно дост. 94 КПК України, колегія суддів дійшла висновку, що мале місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1 та його дії обґрунтовано кваліфіковані за ч. 1ст. 258-3 КК Українияк сприяння діяльності терористичної організації.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 добровільно звернувся до правоохоронних органів із заявою щодо діяльності терористичної організації «ЛНР», співпрацює із оперуповноваженими управління СБУ в Луганській області щодо викриття злочинів, які вчиненні у звязку із створенням та діяльністю зазначеної терористичної організації.

В матеріалах провадження відсутні будь-які фактичні дані, які свідчать про те, що ОСОБА_1 було вчинено будь-який інший злочин, окрім інкримінованого вище. У органа досудового розслідування є достатньо обєктивних підстав вважати, що ОСОБА_1 не є організатором або керівником терористичної організації.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання захисника про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1ст. 258-3 КК України на підставі ч. 2ст. 258-3 КК України та закриття відносно нього кримінального провадження.

Згідно з вимогами ч.4ст.174 КПК Україниодночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, суд вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку закриття провадження, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації.

Речові докази та процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.

На підставі вищенаведеного та керуючисьст. 44 КК України, ч. 2 ст. 258-3 КК України,ст.ст. 174284- 286288369372376392395 КПК України, колегія суддів,-

Постановила:

Клопотання захисника про звільнення від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1ст. 258-3 КК УкраїниОСОБА_1задовольнити.

ЗвільнитиОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.1ст. 258-3 КК Українина підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.

Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст. 258-3 КК України закрити.

Запобіжний захід, обраний щодо ОСОБА_1 у вигляді тримання під вартою, скасувати і звільнити його з-під варти в залі суду негайно.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 27 серпня 2015 року на легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ» модель «ML 350», 2012 року випуску, кузов № НОМЕР_1, державний номер НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію серії САО № 226793, що зареєстрований за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Сватівський районний суд Луганської області протягом семи днів з дня її оголошення.

    Головуючий:                                                                        Судді:

          

_______________                               ________________                       __________

                А.С. ОСОБА_15 ОСОБА_16 Половинка                 

 
 

 ДОПОЛНИТЬ ИНФОРМАЦИЮ:

Ваше имя

Ваш e-mail

Тема

Сообщение